Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Środa, 15 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stella

Finał XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów”

27.04.2018

Finał XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów” dla tomaszowskich szkół.

W dniach 25-26 kwietnia 2018 r. po raz dwudziesty trzeci w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał konkursu „Człowiek wolny od nałogów” zorganizowany przez Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, nad którym patronat objął Wojciech Żukowski - Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.

Pierwszego dnia w Tomaszowskim Domu Kultury przeprowadzono finał konkursu „Człowiek wolny od nałogów” dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Finał rozpoczął zespół Młodzieżowej Sceny Teatralnej działający przy Tomaszowskim Domu Kultury, który zaprezentował scenkę teatralną pt. „Moje życie mój wybór”

Uczestnicy finału – uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. dra Janusza Petera, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford, Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich zaprezentowała programy artystyczne o charakterze profilaktycznym przygotowane pod kierunkiem nauczycieli ze swoich szkół. Wręczono dyplomy i nagrody laureatom ogłoszonych konkursów:

Nagrody otrzymali:

Konkurs plastyczny:

Szkoły podstawowe klasy I-III:

  1. miejsce – Lena Krzaczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 2
  2. miejsce – Antonino Orlando – Szkoła Podstawowa Nr 3
  3. miejsce – Aleksandra Chromiec – Szkoła Podstawowa Nr 3

Wyróżnienie:

  • Laura Panas – Szkoła Podstawowa Nr 3
  • Maja Jaremko – Szkoła Podstawowa Nr 3

Szkoły podstawowe klasy IV-VII:

  1. miejsce – Kinga Kowalska – Szkoła Podstawowa Nr 3
  2. miejsce – Lena Kulczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 3
  3. miejsce – Hanna Faryna – Szkoła Podstawowa Nr 3

Wyróżnienie:

  • Julia Pawłucka _ Szkoła Podstawowa Nr 2
  • Katarzyna Kamińska – Szkoła Podstawowa Nr 2

Klasy gimnazjalne:

  1. miejsce – Karina Michniak – Gimnazjum Nr

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka:

  1. miejsce – Beata Frączkiewicz
  2. miejsce – Klaudia Kudyba
  3. miejsce – Monika Lizak

W konkursie literackim nagrodzono następujących uczniów:
Szkoły podstawowe:

  1. miejsce – Łucja Więcławek – Szkoła Podstawowa Nr 3
  2. miejsce – Martyna Neć – Szkoła Podstawowa Nr 2
  3. miejsce – Kacper Maj – Szkoła Podstawowa Nr 3

Wyróżnienie:

  • Gabriel Buczak – Szkoła Podstawowa Nr 3
  • Kamil Olbracht – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Little Oxford
  • Jakub Pawelec – Szkoła Podstawowa Nr 3
  • Oliwia Ostasz – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Little Oxford

Klasy gimnazjalne:

  1. miejsce – Zofia Mickiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 2
  2. miejsce – Patrycja Olejnik – Szkoła Podstawowa Nr 1
  3. miejsce – Oliwia Stawarska – Szkoła Podstawowa Nr 2

Wyróżnienia:

  • Wiktoria Rawska – Szkoła Podstawowa Nr 2
  • Aleksandra Ostaszewska Szkoła Podstawowa Nr 1
  • Alicja Matwiejszyn – Szkoła Podstawowa Nr 2

W konkursie multimedialnym w kategorii klas gimnazjalnych nagrodzono uczniów:

  1. miejsce – Karina Michniak – Gimnazjum Nr 2

Drugiego dnia w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się finał dla szkół ponadgimnazjalnych. Tak jak w dniu poprzednim finał rozpoczął zespół Młodzieżowej Sceny Teatralnej działający przy Tomaszowskim Domu Kultury, który zaprezentował scenkę teatralną.

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego, Zespołu Szkół Nr 2 im. Gen. Wł. Sikorskiego, Zespołu Szkół Nr 3 im. Macieja Rataja i Zespołu Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego zaprezentowali uczniom z tomaszowskich szkół i zaproszonym gościom przygotowane programy artystyczne z elementami profilaktyki. Wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom ogłoszonych konkurów.

Komisja konkursu literackiego postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

  1. miejsce – Sandra Gaca – Zespół Szkół Nr 3
  2. miejsce – Julia Gardzielik – Zespół Szkół Nr 1
  3. miejsce - Aleksander Pakosik – Zespół Szkół Nr 4

Wyróżnienia:

  • Weronika Bender – Zespól Szkół Nr 3
  • Klaudia Gardecka – Zespół Szkół Nr 4
  • Jakub Kisz – Zespół Szkół Nr 2

W konkursie na prezentację multimedialną nagrodzono następujących uczniów:

  1. miejsce – Kamila Kawa – Zespół Szkół Nr 1
  2. Szymon Forlański/Maciej Kostur – Zespół Szkół Nr 4
  3. Lidia Bodnar – Zespół Szkół Nr 2

Wyróżnienia:

  • Jakub Iwanicki – Zespół Szkół Nr 3
  • Maja Jasińska Zespół Szkół Nr 1

 Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrektorom szkół, pedagogom szkolnym oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizacje XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów”.

FOTORELACJA
fot.: J. Gajos i E. Pitura

Wersja do druku Generuj PDF
---