Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
-4°
Poniedziałek
-6°
 
Niedziela, 29 listopada 2020 r.
Imieniny obchodzą: Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

27.10.2020

Szczegółowe informacje dotyczące  udzielanej pomocy można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim dzwoniąc pod numer telefonu: 721 503 888
pod którym pełniony jest codziennie dyżur pracownika socjalnego  (także w sobotę i w niedzielę) w godzinach 7:00-19.00, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy, również dla osób pozostających w kwarantannie  lub będących w trudnej sytuacji życiowej.


Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Specjalna darmowa infolinia dla seniorów - 22 505 11 11

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim informuje, że kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało na rok 2020 program wspierający ochronę zdrowia i życia osób powyżej 70 roku życia pn:,,Wspieraj Seniora”.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Program adresowany jest do:

  1. osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid – 19.
  2. w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – Numer tej infolinii to: 22 505 11 11.

Osoba przyjmując zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na zamieszkanie.

Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu tej grupie Seniorów zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Koszty zakupów pokrywa Senior.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na uruchomionej stronie https://wspierajseniora.pl/ lub osobiście zgłaszając się do Miejskiego Ośrodka Pomocy w Tomaszowie Lubelskim

Więcej informacji w linku:
https://wspierajseniora.pl/

https://www.gov.pl/web/rodzina/rzad-uruchamia-solidarnosciowy-korpus-wsparcia-seniorow

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Tomaszowie Lubelskim
tel. 84 6659794
mops@tomaszow-lubelski.pl
lub pod dodatkowym numerem telefonu:
721 503 888

pod którym pełniony jest codziennie dyżur pracownika socjalnego (także w sobotę i w niedzielę) w godzinach 7:00-19.00 gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy, również dla osób pozostających w kwarantannie lub będących w trudnej sytuacji życiowej.

Wersja do druku Generuj PDF
---