Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
22° 13°
Środa
23° 14°
 
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia

Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

16.10.2020

W dniu 16 października 2020 r. w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział kierownicy i naczelnicy wydziałów służb opowiedzianych za bezpieczeństwo w mieście.

Posiedzeniu które odbyło się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, przewodniczył Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski.

Jednym z poruszanych tematów była aktualna sytuacja epidemiologiczna w Tomaszowie Lubelskim, którą przedstawiła Pani Barbara Piskorska Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tomaszowie Lubelskim. Dzięki zaangażowaniu wszystkich odpowiedzialnych jednostek sytuacja w mieście jest pod stałym nadzorem a wszelkie potencjalne ogniska zarażenia są pod kontrolą. Wysiłki służb skoncentrowane są na eliminowaniu potencjalnych zagrożeń dlatego wystosowano apel do mieszkańców o przestrzeganie wszystkich wprowadzonych zasad sanitarnych oraz dystans społeczny. W najbliższym czasie to konieczność.

Kolejnym tematem poruszanym na posiedzeniu było omówienie przez Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Tomaszowie Lubelskim, stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta w związku z epidemią. Z przedstawionej opinii wynika, że nie stwierdzono podwyższonego stanu zagrożenia bezpieczeństwa.

Kierownik Zespołu ds. Żywności Inspekcji Weterynaryjnej poinformował o wykryciu w roku bieżącym na terenie miasta i gminy Tomaszów lubelski trzech zarażonych wścieklizną lisów. W związku z tym podjęto działania w zakresie min. doszczepienie psów oraz wystosowano apel do mieszkańców o wzmożoną kontrolę i opiekę nad zwierzętami domowymi. Obecnie nie stwierdza się nowych ognisk wścieklizny ma terenie miasta.

Wersja do druku Generuj PDF
---