Ferie na sporotowo – ZIMA '2005     [1/2]

Ferie na sporotowo – ZIMA '2005

Okres zimowy to również czas ferii szkolnych, instytucje naszego miasta przygotowały wiele atrakcyjnych form wykorzystania czasu wolnego przez dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przykładem są II Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych i III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski zorganizowane przez Urząd Miasta oraz Pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zbigniewa Skawińskiego.
     Turniej Piłki Nożnej został rozegrany na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w dniach 17-23 stycznia. Wśród drużyn zgłoszonych do rozgrywek został dokonany podział na dwa przedziały wiekowe. W jednym z nich - rocznik 1989 i młodsi pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy drużyny „Ocebe”, kolejne zaś „Żywe Schaby” oraz „Energy”. Spośród drużyn z roczników 1988 i starsi najlepszymi okazały się „Ahu-Ahu”, „Topki” oraz „Bad Boys II”. Najlepszymi strzelcami zawodów zostali Stanisław Sapała, Mateusz Sikora, Daniel Adamczyk oraz Dominik Wielosz.
     Natomiast Turniej Tenisa Stołowego rozegrano w Gimnazjum Nr 1, dla szkół podstawowych klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych przewidziano termin w dniach 24-25 stycznia. W kategorii szkoły podstawowe zgłosili się jedynie chłopcy. Zwycięzcą tego przedziału wiekowego został Rafał Pakuła, drugie miejsce zajął Bartosz Jasiński, trzeci był Michał Rachański. W kategorii szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Wróbel, kolejna była Monika Pasieczna i Natalia Laszczak. Natomiast wśród chłopców I miejsce zajął Grzegorz Nowakowski, II miejsce - Tomasz Fus, III miejsce - Maciej Bartosz.
     Zarówno zawodnicy turnieju piłki nożnej jak i tenisa stołowego otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe. W oficjalnym zakończeniu zawodów uczestniczył Burmistrz Miasta Marian Łysiak.