Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Warsztaty Planowania Awaryjnego w Tomaszowie Lubelskim

18.11.2022

Warsztaty Planowania Awaryjnego w Tomaszowie Lubelskim

16 listopada br. w Hotelu Antoni odbyły się Warsztaty Planowania Awaryjnego zorganizowane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim oraz Biuro Terenowe Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców Narodów Zjednoczonych (UNHCR) w Lublinie. Tematyka obejmowała działania realizowane w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy. W warsztatach wzięli udział pracownicy Urzędu Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych, zaangażowani w organizację pomocy dla uchodźców z Ukrainy z Burmistrzem Miasta Wojciechem Żukowskim i Zastępcą Burmistrza Renatą Miziuk na czele. Wysokiego Komisarza reprezentował Marco Proccacini, kierownik Biura Terenowego UNHCR w Lublinie. Obecni byli także przedstawiciele: Wojewody Lubelskiego, Starostwa Powiatowego, urzędów gmin w Tomaszowie Lubelskim i Lubyczy Królewskiej, służb sanitarnych i mundurowych, organizacji pozarządowych a także reprezentanci: Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji.

W pierwszej części spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące mechanizmu pomocowego wypracowanego i wdrożonego przez samorząd Miasta Tomaszów Lubelski w szczytowym okresie kryzysu związanego z napływem uchodźców z Ukrainy.

W drugiej części w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników biura UNHCR w Lublinie opracowywano rozwiązania, które mogą zostać wdrożone na wypadek ponownego, zwiększonego napływu uchodźców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Tomaszów Lubelski jest jednym z miast, które bardzo zaangażowały się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W szczytowym momencie funkcjonowały tutaj dwa Punkty Recepcyjne, a dziennie do miasta przybywało kilkaset osób poszukujących schronienia. Łącznie, od 24 lutego, tj. od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, przez Punkty Recepcyjne w naszym mieście przewinęło się ok. 28 000 uchodźców.

Wersja do druku Generuj PDF
---