Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Wystawa „Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady”

11.07.2022

Wystawa „Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady”

Od 5 lipca 2022 zwiedzający Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu mogą obejrzeć wystawę „Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady”. Ekspozycja prezentuje pochodzące z dwunastu krajów Europy historie osób niosących pomoc Żydom prześladowanym w czasie II wojny światowej oraz relacje ocalonych.

Oddając głos zarówno ratującym, jak i uratowanym, ekspozycja prowadzi zwiedzających przez opowieść o aktach wielkiej odwagi i niezwykłej woli przetrwania. Wystawę w Muzeum i Miejscu Pamięci w Bełżcu będzie można oglądać do 28 sierpnia 2022 r.

Wystawa „Między życiem a śmiercią” to wspólna inicjatywa European Network Remembrance and Solidarity, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Silent Heroes Memorial Center w Berlinie. Inauguracja wystawy odbyła się w styczniu 2018 r. w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu. Od tego czasu ekspozycja odwiedziła osiem krajów Europy oraz Japonię. Prezentacja wystawy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Treści zawarte na wystawie prezentowane są w języku angielskim, w związku z tym wystawę można zwiedzać w towarzystwie foldera w języku polskim.

 

fot. P. Wawryca

Wersja do druku Generuj PDF
---