Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Wtorek, 5 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Antoni, Karolina, Bartłomiej

Integracja dzieci uchodźców z Ukrainy w nowej rzeczywistości

24.05.2022

Integracja dzieci uchodźców z Ukrainy w nowej rzeczywistości

W ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Świetlicy Środowiskowej "Krokus" w Tomaszowie Lubelskiem realizowany jest projekt "Integracja dzieci uchodźców z Ukrainy w nowej rzeczywistości".

Świetlica Środowiskowa "Krokus" we współpracy z MOPS Tomaszów Lubelski oraz Stowarzyszeniem "Lubię to Miasto" czynnie uczestniczą w działaniach pomocowych związanych ze wsparciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Działania te są realizowane nieodpłatnie przez zaangażowanych wolontariuszy oraz pracowników Świetlicy w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Inauguracją tych działań było ognisko integracyjne połączone z zabawami prowadzonymi przez animatora kultury, które odbyło się w dniu 14 maja br. na Siwej Dolinie. W ramach działań integracyjnych dzieci udały się również na wspólny spacer szlakiem dydaktycznym. Ponadto systematycznie prowadzone są zajęcia plastyczno-techniczne oraz zajęcia z psychologiem dla dzieci i ich rodziców. W ramach projektu planowane są również wycieczki do Zamościa, Krasnobrodu i Suśca, a także szereg zajęć animacyjnych oraz sportowych.

Planowane działania w doskonały sposób przyczynią się do adaptacji dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych z Ukrainy w środowisku zamieszkania - w Tomaszowie Lubelskim. Pozwolą na częściowe odzyskanie poczucia bezpieczeństwa i równowagi emocjonalnej oraz nawiązanie wzajemnych przyjacielskich relacji.

Wersja do druku Generuj PDF
---