Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Piątek, 20 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

13.05.2022

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Młodzież tomaszowskich szkół podstawowych wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Najwyższe wyniki w eliminacjach miejskich i jednocześnie awans do etapu powiatowego, uzyskali:

  • Grupa I – dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej – Joanna Mandziuk uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich
  • Grupa II – młodzież z klas V-VIII szkoły podstawowej – Mateusz Grzeszczuk uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do tego etapu eliminacji zakwalifikowało się 13 osób, spośród których jeden uczestnik z każdej grupy wiekowej, który uzyskał największą ilość punktów, przechodzi do dalszego etapu turnieju.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Test składał się z 30 pytań i jak powiedział nam prowadzący eliminacje kapitan Piotr Chlebicki poziom trudności był wysoki. Pomimo tego młodzież wykazała się bardzo dużą wiedzą i rywalizacja o awans była bardzo wyrównana.

Wersja do druku Generuj PDF
---