Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej Nr 2

04.01.2022

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej Nr 2

31.12.2021 dojechały do Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim nowoczesne sprzęty robotyki, wirtualnej rzeczywistości oraz druku 3D, dostarczone przez firmę Laboratoria dla szkół. Tak szybka realizacja udała się jedynie dzięki sprawnej współpracy SP2 w Tomaszowie Lubelskim, Burmistrza Wojciecha Żukowskiego i firmy Laboratoria dla szkół. Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce szkoła w Tomaszowie Lubelskim otrzymała sprzęt w ramach projektu Laboratoria Przyszłości jeszcze w roku 2021!

W ostatni dzień roku reprezentacja firmy Monika Kirol i Marek Dorsz dostarczyli sprzęt na ręce Pani Dyrektor Renaty Śrutwa-Krupa, Pana burmistrza Wojciecha Żukowskiego i koordynatora projektu Mateusza Stefanik.

Projekt Laboratoria przyszłości jest rządowym projektem mającym na celu stworzyć w szkołach nowoczesne pracownie techniki, robotyki, informatyki i nie tylko. Każda szkoła w Polsce otrzymała pieniądze na realizacje i zakup sprzętu. A tym samym dzieci już od nowego roku szkolnego będą mogły korzystać z otrzymanych sprzętów i wejść na wyższy poziom edukacji, który zaczyna być dostosowany do coraz to bardziej nowoczesnego otaczającego nas świata.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim w ramach tego projektu wyposażyła szkołę w:

Pracownię robotyki, gdzie zarówno młodsze, jak i starsze dzieci będą uczyły się programowania, wykorzystując nowoczesne roboty takie, jak roboty LOFI, LEGO czy dash and dot.

Pracownię wirtualnej rzeczywistości, która będzie wyposażona w 12 wirtualnych gogli, dzięki którym lekcje historii, polskiego, czy geografii będzie można przenieść także do świata wirtualnego i podczas lekcji zwiedzić Afrykę, czy wziąć udział w ważnym wydarzeniu historycznym sprzed 300 lat.

Pracownię druku 3d, która została wyposażona w nowoczesną drukarkę 3d oraz skaner 3d, dzięki temu dzieci zapoznają się z nowoczesną technologią na lekcjach informatyki i techniki.

Ponadto oprócz specjalistycznych pracowni szkoła wyposażyła sprzęt w audio-video, dzięki czemu dzieci, jak i nauczyciele będą przygotowani do lekcji zdalnych, ale także do tworzenia cyfrowych materiałów zarówno edukacyjnych, jak i promocyjnych.

Tak sprawna organizacja i odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli szkole na jeszcze lepszą jakość edukacji, a uczniom na edukację w nowoczesnych warunkach, co na pewno przełoży się na lepszą motywację i lepsze wyniki.

Wersja do druku Generuj PDF
---