Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
19° 12°
Sobota
14°
 
Piątek, 17 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Robert, Narcyz

Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Polsce 16-22.08.2021 r.

23.08.2021

Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Polsce 16-22.08.2021 r.

Od 1 września 2019 roku Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim realizuje projekt „ROAD – Reveal Other Available Directions” zatwierdzony przez Agencję Narodową Erasmus+. Projekty współpracy szkół (KA229), do których należy projekt „ROAD”, polegają na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem, którym jest poszukiwanie innych dróg nauczania – edukacja pozaformalna. Biorą w nim udział, oprócz Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO, również szkoły z: Grecji, Portugalii, Turcji, Włoch i Rumunii.

W ramach projektu organizowane były już dwie mobilności: w październiku 2019 – spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich we Włoszech oraz w marcu 2020 roku – wyjazd nauczycieli i uczniów do Rumunii.

W dniach 16-22.08.2021 r. odbywała się wizyta nauczycieli i uczniów z zagranicy. Przybyli goście podczas pobytu w Tomaszowie Lubelskim mieli okazję poznać polską kulturę, skosztować regionalnych potraw, brać udział w warsztatach integracyjnych (tanecznych, kulinarnych, interaktywnych). Ponadto zwiedzili również najważniejsze atrakcje Roztocza, w tym Tomaszów Lubelski i Zamość. Nie obyło się również bez aktywnego udziału w spływie kajakowym. Na zakończenie pobytu w Polsce zagraniczni goście mieli okazję wybrać się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

W czasie mobilności nie mogło zabraknąć również oficjalnego spotkania z władzami miasta i powiatu, które odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas niego nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionych państw, mogli wiele dowiedzieć się o systemie oświaty w Polsce oraz współpracy polskich szkół z zagranicznymi.

Zwieńczeniem pobytu nauczycieli i uczniów ze szkół zagranicznych była uroczysta kolacja w Hotelu „Antoni”.

Mamy nadzieję, że mobilność w Polsce na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie ze szkołami partnerskimi w Turcji, Grecji i Portugalii.

Więcej informacji oraz fotorelacja z całej mobilności na stronie internetowej Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO: pspicotomaszow.szkolnastrona.pl.

Oprac. Agata Kowalik

Wersja do druku Generuj PDF
---