Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
13°
Środa
14°
 
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Zakończenie sezonu 2020/2021 w narciarstwie biegowym

22.03.2021

Zakończenie sezonu 2020/2021 w narciarstwie biegowym

Na zakończenie sezonu 2020/2021 w narciarstwie biegowym narciarze klubu MULKS GRUPA OSCAR wystartowali w Pucharze Kontynentalnym Slavic CUP, które były także Mistrzostwami Polski Seniorów. W ramach tych zawodów w pierwszym dniu w biegach sprinterskich stylem klasycznym rozegrano również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, a podczas drugiego dnia Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencji biegu stylem dowolnym kobiet na 15 km, mężczyzn na 30 km.

Niewątpliwie gwiazdą tych Mistrzostw była tomaszowianka, tegoroczna Mistrzyni Świata Juniorek z Vuokoatti  Monika Skinder, która po raz 5-ty z rzędu sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski w sprincie. W drugim dniu po pasjonującym finiszu na 15 km stylem dowolnym ze startu masowego zdobyła swój drugi tegoroczny tytuł Mistrzyni Polski.

W ciągu dwóch dni Mistrzostw Polski z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wystartowało łącznie 14 zawodników. Dużą niespodziankę sprawił Jan Żółkiewski, który w sprintach w kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobył brązowy medal. Brązowy medal zdobył również Bartosz Cielniak w Mistrzostwach Polski Juniorów  na 30 km, a czwarte miejsce Michał Gumieniak, a Anna Berezecka ostatecznie  zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek.

Wyniki pozostałych reprezentantów na stronie  www.lozn.org.pl

Wersja do druku Generuj PDF
---