Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
27° 16°
Wtorek
29° 18°
 
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach

14.09.2020

Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w biegach na nartorolkach – trasy Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem
– 12-13.09.2020 rok.

 

W dniach 12-13 września 2020 roku na trasach COS w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w biegach na nartorolkach. Zawody były jednocześnie zaliczane do tegorocznego Puchar Polski Polskiego Związku Narciarskiego Marve Cup 2020, którego finałowymi zawodami będzie impreza w Tomaszowie Lubelskim Puchar Lubelszczyzny w dniach 3-4 października 2020 roku. Był to bardzo dobry sprawdzian aktualnego poziomu przygotowań do sezonu zimowego. Zawodnicy startowali na jednakowych – losowanych nartorolkach, a więc o końcowym wyniku decydowały w pierwszym rzędzie umiejętności i zbudowana od wiosny kondycja. W zawodach wystartowali wszyscy aktualni najlepsi narciarze biegowi w Polsce łącznie z kadrami olimpijskim Lukasa Bauera -mężczyzn i Martina Bajcicak - kobiet. Organizator zawodów Polski Związek Narciarski wykorzystując sugestie trenera kadry mężczyzn Lukasa Bauera przygotował bardzo ciekawy i nietypowy program zawodów.

Zawody rozpoczęły się w sobotę 12.09.2020 r. w godzinach porannych prologiem na dystansie 1400 m, który miał zdecydować o kolejności startów do popołudniowego biegu stylem klasycznym, ale też jednocześnie był doskonałym sprawdzianem przygotowania szybkościowego zawodników. W tym biegu pewnie wśród kobiet wygrała faworytka Monika Skinder MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, równie dobrze wypadł zawodnik tomaszowskiego klubu Jan Żółkiewski w kategorii Open mężczyzn, który zajął 4 miejsce zostawiając w tyle wielu aktualnych reprezentantów Polski. Po południu dla kategorii Senior, Junior i Junior Młodszy odbył się bieg stylem klasycznym. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano start wspólny z ustawienia co 5 metrów. Zawodnicy byli ustawieni według wyników z porannego prologu. Mężczyźni mieli do pokonania 12,5 km (5x2,5 km)natomiast kobiety rywalizowały na dystansie 7,5 km (3x2,5 km). Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn doszło do pasjonującego finiszu, ostatecznie wśród kobiet wygrywa Monika Skinder przed Izabelą Marcisz, a wśród mężczyzn Maciej Staręga przed Dominikiem Burym. W tym dniu odbyły się również biegi w kategorii młodzików.Wsórd kobiet brązowy medal wywalczyła Karolina Kuć, natomiast u mężczyzn kategorie zdominował Tomaszów Lubelski zajmując całe podium w kolejności złoty medal Szymon Bełz, srebrny medal Bartosz Kita, brązowy medal Maciej Dubas.

W niedziele 13.09.2020 rozegrano biegi stylem dowolnym, które decydowały o nadaniu tytułu Mistrza Polski. Bieg był o charakterze pościgowym, a zawodnicy startowali z handicapem czasowym na podstawie wyników z biegu stylem klasycznym z poprzedniego dnia. W ekipie z Tomaszowa Lubelskiego na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści. Ostatecznie po trzech konkurencjach Monika Skinder zdobywa tytuł vice mistrzyni Polski Seniorek, Emil Koper zdobywa srebrny medal w kategorii Juniora Młodszego, a Bartosz Cielniak w Juniorach brązowy medal. Do tych wyników należy dopisać medale Młodzików, którzy rywalizowali stylem dowolnym ze startu interwałowego na 5 km. W prawdzie nie udało się zdobyć medalu Karolinie Kuć której zabrakło 0,2 s do brązowego medalu, ale trzy medale dokładają chłopcy, którzy zajmują ponownie całe podium: złoto Szymon Bełz, srebro Bartosz Kita, brąz Maciej Dubas.

Trenerami ekipy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski są: Jaromir Korkosz i Waldemar Kołcun.

 

Wyniki wszystkich zawodników z klubu MULKS Tomaszów Lubelski przedstawiają się następująco:

Kategoria senior w bieg łączony 12,5 km klasyk + 15,0 km dowolny

 • Jan Żółkiewski - 10 miejsce

Kategoria seniorki w biegu łączonym 7,5 km klasyk + 10,0 km dowolny

 • Monika Skinder - 2 miejsce

Kategoria juniorka w biegu łączonym 7,5 km klasyk + 10,0 km dowolny

 • Monika Skinder - 2 miejsce
 • Anna Berezecka - 4 miejsce 
 • Natalia Kowalczuk - 6 miejsce 

Kategoria juniorzy w bieg łączony 12,5 km klasyk + 15,0 km dowolny

 • Bartosz Cielniak - 3 miejsce 
 • Michał Gumieniak - 7 miejsce 
 • Jakub Juzeluk - 9 miejsce 
 • Dawid Nabrdalik - 11 miejsce 

Kategoria juniorki młodsze w biegu łączonym 7,5 km klasyk + 10,0 km dowolny

 • Kamila Harbuz - 19 miejsce 

Kategoria juniorzy młodsi w bieg łączony 12,5 km klasyk + 15,0 km dowolny

 • Emil Koper - 2 miejsce 
 • Wojciech Nieścior - 10 miejsce 

Kategoria młodziczki – 3,0 km styl klasyczny i 5 km styl dowolny.

 • Karolina Kuć – 3 miejscy w stylu klasycznym i 4 miejsce w stylu dowolnym

Kategoria młodzik – 3,0 km styl klasyczny i 5 km styl dowolny.

 • Szymon Bełz - 1 miejsce w stylu klasycznym i 1 miejsce w dowolnym 
 • Bartosz Kita - 2 miejsce w stylu klasycznym i 2 miejsce w stylu dowolnym.
 • Maciej Dubas - 3 miejsce w stylu klasycznym i 3 miejsce w stylu dowolny.

Wersja do druku Generuj PDF
---