Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
22° 13°
Środa
23° 14°
 
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia

Mała retencja w Mieście

25.06.2020

Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego zaprasza mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego na spotkanie informacyjne dotyczące programu budowy małej retencji w Mieście tj. zbiorników na wodę deszczową w dniu 30 czerwca 2020 r. godz. 17:00 w Tomaszowskim Domu Kultury.

 

Jednocześnie informuje, że  Miasto rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację podziemnych zbiorników na wodę deszczową w domach prywatnych.

Takie instalacje pozwolą mieszkańcom znacznie obniżyć rachunki za wodę w okresie letnim przy jednoczesnej ochronie środowiska, zwłaszcza w kontekście odczuwalnych zmian klimatu.

Poziom dofinansowania wynosi aż 85% minus podatek vat.

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do składania - deklaracji udziału w Projekcie. Plik z deklaracją w załączeniu (poniżej). Deklaracje są dostępne również w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski w pokoju nr 20.

Miasto będzie odpowiedzialna za przygotowanie i wdrożenie projektu.

Uczestnicy projektu powinni mieć zweryfikowane możliwości posadowienia wybranej instalacji dla danego gospodarstwa domowego – ważny jest optymalny dobór zbiornika w kontekście m.in. dostępnej powierzchni działki czy powierzchni dachu.

Mieszkańcy biorący udział w Projekcie zobowiązani będą dostarczyć do Urzędu Miasta (lub elektronicznie na wskazany adres email) mapę zasadniczą w skali 1:2000. 

Efektem działań poprzedzających oraz inspekcji technicznych będzie zgłoszenie robót budowlanych dla Projektu oraz pozyskanie dofinansowania na budowę zbiorników w Państwa gospodarstwach domowych.

Opłaty za inspekcje terenowe: 350 zł brutto

Krok po kroku:

  1. Organizacja spotkania informacyjno-edukacyjnego
  2. Wypełnianie deklaracji przez mieszkańców oraz podpisywanie umów na wykonanie inspekcji technicznych (w urzędzie Miasta)
  3. Dostarczenie przez mieszkańca mapy zasadniczej (wyciągniętej ze Starostwa Powiatowego) oraz dostarczenie do DOEKO (mail: mapy@doekogroup.pl) lub do Urzędu
  4. Przygotowanie dokumentacji do wniosku.
  5. Zgłoszenie robót budowlanych.
  6. Przygotowanie oraz złożenie wniosku o dofinansowanie.

Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego:
tel.
12 446 4297 lub mailowo: dt@doekogroup.pl

Deklaracje uczestnictwa w projekcie oraz umowy na  analizę technicznych możliwości budowy instalacji Z-N można składać w od 29.06.2020 r. do  10.07.2020 r.

Osoby które nie uiszczą opłaty w wyznaczonym terminie nie będą mogły wziąć udziału w Projekcie.

ZAŁĄCZNIKI

- deklaracja uczestnictwa w projekcie
- wzór umowy na analizę możliwości technicznych budowy zbiornika na wodę deszczową

 

Wersja do druku Generuj PDF
---