Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
21° 16°
Czwartek
28° 17°
 
Środa, 5 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Oswald, Maria, Stanisława, Marian, Stanisław, Emil, Karolina

Polsko ukraińskie warsztaty taneczne

15.11.2019

Polsko ukraińskie warsztaty taneczne

      W ramach współpracy między Tomaszowem Lubelskim a Wasylkowem na Ukrainie zrealizowano polsko-ukraińskie warsztaty taneczne, w których udział wzięła młodzież Zespołu Folklorystycznego „Roztocze” z Tomaszowa Lubelskiego oraz Zespołu „Wesełka” z Wasylkowa. Warsztaty odbyły się w Tomaszowskim Domu Kultury w dniach od 8 do 12 listopada 2019 r. i miały na celu wzajemną wymianę umiejętności, doświadczeń tanecznych, ale także integrację społeczną i zacieśnianie sąsiedzkich relacji. Oprócz udziału w warsztatach tanecznych młodzież z Wasylkowa mogła także zwiedzić Tomaszów i okolice a Tomaszowianie mieli okazję podziwiać, zaprezentowane podczas koncertu w Tomaszowskim Domu Kultury,  narodowe tańce ukraińskie. Podczas pobytu w Polsce, delegacja z Ukrainy wzięła udział również w obchodach Święta Niepodległości.

      W styczniu 2020 r. odbędzie się rewizyta i to polska młodzież będzie gościć w ukraińskich domach rodzinnych swoich kolegów. W Wasylkowie odbędzie się druga część zaplanowanych warsztatów. 

     Organizatorzy polsko-ukraińskiego spotkania serdecznie dziękują osobom, które zaangażowały się w jego realizację. Szczególnie tym, którzy przyjęli do swoich domów młodzież goszczącą w Tomaszowie Lubelskim.

Wersja do druku Generuj PDF
---