Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
15°
Niedziela
19°
 
Sobota, 21 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

Nowa pracownia biologiczna w SP2

22.05.2019

Nowa pracownia biologiczna w SP2

      W dniu 20 V 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej, na wyposażenie, której szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 35.000,00 zł za film o tematyce ekologicznej. Zrealizowany przez uczniów film startował w konkursie „25 na piątkę z plusem” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, spodobał się i szkoła otrzymała nagrodę pieniężną.

      Na uroczystość przybyło wielu gości. Wśród nich znaleźli się: Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Grzegorz Grzywaczewski - Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Lublinie, Tomasz Zieliński - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Monika Żur - Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, Jarosław Korzeń - Wicestarosta Tomaszowski, Mariusz Kobiałka - Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, Wojciech Żukowski - Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.

       Po przywitaniu przybyłych przez dyrektor szkoły Renatę Śrutwę-Krupę dzieci zaprezentowały część artystyczną o tematyce ekologicznej. Po niej nastąpiło poświęcenie pracowni przez ks. Grzegorza Świtalskiego - Proboszcza Parafii p.w. św. Ojca Pio w Tomaszowie Lubelskim. Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia pracowni dokonali dostojni goście.

       Uczniowie zaprezentowali przykłady wykorzystania w czasie lekcji zakupionych pomocy dydaktycznych. Na wyposażeniu pracowni biologicznej znalazły się min.: tablica multimedialna z projektorem, mikroskop z kamerą oraz 15 mikroskopów uczniowskich, zestawy preparatów mikroskopowych, liczne modele komórek i narządów, plansze dydaktyczne.

      Goście mogli też obejrzeć nagrodzony w konkursie film, nad którego przygotowaniem czuwali nauczyciele: Jolanta Pliżga, Anna Radziejewicz-Podoba, Edyta Podoba-Trzemżalska, Elżbieta Uchman, Waldemar Jurczyszyn oraz Mariusz Michniak - rodzic zaangażowany w przedsięwzięcie.

       Dzięki nowemu wyposażeniu pracowni dzieci będą mogły uczyć się przez doświadczenia i eksperymenty, co jest najlepszą formą zdobywania wiedzy.

(tekst Szkoła Podstawowa Nr 2)

Wersja do druku Generuj PDF
---