Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Wtorek, 16 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella

Relacja z konferencji

05.04.2019

Na zaproszenie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski uczestniczył w panelu dyskusyjnym konferencji pn. ,,Współpraca samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi – doświadczenia, perspektywy i wyzwania’’.

Ponad 180 przedstawicieli samorządu i organizacji pozarządowych wzięło udział w konferencji, współorganizowanej przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz Narodowy Instytut Wolności. Partnerem wydarzania była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Gościem honorowym wydarzenia był prof. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego. W swoim wystąpieniu otwierającym wicepremier Gliński podkreślił wagę relacji pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi.

- Nie ma dobrze funkcjonującej demokracji, która nie uwzględniałaby tej relacji – powiedział Wiceprezes Rady Ministrów – Ważny jest doskonale funkcjonujący samorząd i doskonale funkcjonujące organizacje pozarządowe. W tych dwóch obszarach wykuwa się społeczeństwo obywatelskie.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń służąca zwiększeniu współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi. W panelu dyskusyjnym wzięli udział zarówno samorządowcy współpracujący na co dzień z organizacjami samorządowymi jak i przedstawiciele trzeciego sektora.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały perspektywy i wyzwania dotyczące realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz programy wsparcia dla podmiotów reprezentujących trzeci sektor.

Wersja do druku Generuj PDF
---