Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Środa, 23 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund, Jan, Fernandy

PACZKA DLA ZWIERZACZKA

02.03.2018

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł II

 

PACZKA DLA ZWIERZACZKA”

      W Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim już po raz czwarty odbyła się loteria fantowa pod tytułem „Paczka dla zwierzaczka - dar serca dla bezdomnych piesków”.

      Uczestnicy nabywali losy i wygrywali liczne nagrody np. zabawki, maskotki, książki, gry. Losy rozeszły się w błyskawicznym tempie.

      Dzieci bardzo chętnie z wielką radością wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem brały udział w loterii.

      Zgromadzony dochód w budynku A wyniósł - 609,45zł. zaś w budynku B - 477.17 zł. Łączna kwota 1,086,62 zł. przeznaczony został na zakup karmy dla potrzebujących psów.

      Równocześnie przez cały luty przeprowadzona została zbiórka karmy suchej i hermetycznie zapakowanej. Łącznie z loterii jak i zbiórki do piesków trafiło 229 kilogramów 835 g karmy.

      Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom wraz z dziećmi za dar serca, udział oraz wsparcie finansowe dla potrzebujących zwierząt.

      Serdeczne podziękowania dla Pana Burmistrza Wojciecha Żukowskiego i Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy Marii Piaseckiej za zaangażowanie w kolejną już zbiórkę, koordynację całego wydarzenia oraz wyrazy szczerego uznania za patronat nad tak szlachetną inicjatywą. Dziękujemy za tak wspaniałą pomoc, przede wszystkim dostarczenie zebranej karmy do potrzebujących jej zwierząt.

      Oczywiście dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy wręczyły Panu Burmistrzowi statuetkę za objęcie patronatem IV edycji akcji pod hasłem „Paczka dla zwierzaczka”. Panu Wojciechowi Żukowskiemu również została wręczona odznaka „Przyjaciela zwierząt”.

      Pan Burmistrz podziękował wszystkim za chęć niesienia pomocy a zwłaszcza tym, którzy są zdani i uzależnieni od ludzi. Wyraził również zadowolenie, że już od najmłodszych lat u dzieci kształtowane jest poczucie dbania i opiekowania się zwierzętami oraz cieszy się z faktu, iż akcje takie sprawiają, że zwierząt w przytuliskach oraz schroniskach jest coraz mniej. Jest to wyraz głębokiej empatii, szacunku oraz ogromnej wrażliwości w stosunku do zwierząt.

      Wsparcie akcji charytatywnej dla potrzebujących zwierząt uwrażliwia przedszkolaki na słabsze istoty, a w przyszłości los braci mniejszych nie będzie im obojętny i z pewnością wyrosną na ludzi szlachetnych o wielkich sercach.

 

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
Art.1.USTAWA z dnia 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt

Elżbieta Żywiec

FOTORELACJA

Wersja do druku Generuj PDF
---