Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Środa, 20 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna, Rafael, Rafał

DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

10.04.2017

      Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu po raz kolejny zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim, w tym roku w dwóch odsłonach. 2 kwietnia akcja „ Zaświeć się dla autyzmu” o godzinie 19,00 podświetlony został budynek Szkoły Muzycznej i przeprowadzona została akcja informacyjna wśród mieszkańców miasta. 5 kwietnia tradycyjnie odbył się happening na Rynku Miejskim, połączony z zabawami integracyjnymi dla dzieci z tomaszowskich szkół i przedszkoli. Następnie niebieski marsz przeszedł ulicą Lwowską w kierunku budynku Starostwa Powiatowego. Liczba osób biorących w nim z roku na rok jest coraz większa, wiele osób wspiera działania na rzecz osób z autyzmem. O godzinie dwunastej, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego rozpoczęła się konferencja „ Autyzm-Rodzina-Społeczeństwo”.

      Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli p. Jan Kowalczyk Starosta Powiatu Tomaszowskiego oraz p. Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.

     Akcję wspierają także: Starostwo Powiatowe, Fundacja Społeczno-Gospodarcza „Oscar”, Fundacja „Parasol Roztocza”, Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lubelskim, Stowarzyszenie „Samarytanin”, Tomaszowski Dom Kultury, PGE Dystrybucja oddział w Tomaszowie Lubelskim.

FOTORELACJA

 

Wersja do druku Generuj PDF
---